JOIK

Kuldmuna 2020
(Kuld / Rebränding)

Kuldmuna 2020 Shortlist
(Foto, igapäevapakend)

ADC*E 2019
(Hõbe / Igapäevapakend)

ADC*E 2019
(Pronks / Igapäevapakend)

ADC*E 2019 Shortlist
(Foto)

Aasta: 2020
Tüüp: Bränding

JOIK on 2005. aastal loodud Eesti looduskosmeetika ja kodulõhnastajate bränd. Kõik JOIK tooted valmivad Tallinna külje all käsitööna väikestes partiides. Nimi JOIK tuleb sõnast “joig”, mis tähistab saamide traditsioonilist laulu ning brändi austust kasutada vanu oskusi inimeste heaolu ja tervise heaks. Seejuures areneb JOIK pidevalt ning ühendab loodusliku koostise kaasaegsete teadmiste ja inimeste vajadustega.

Valdkond on konkurentsitihe ning armastatud kodumaine bränd otsustas võtta vastu uue väljakutse. Pälvida esimesena Eestis rahvusvaheline loodus- ja mahekosmeetika standard COSMOS Organic. Paar aastat kestnud pingutusi saatis edu ning mainekas kvaliteedimärk teeniti auga välja 2019. aastal. Kuna sertifikaadi said JOIK näo- ja kehahooldus-tooted, jagasime senise JOIK brändi kaheks sarjaks: JOIK Organic ning JOIK Home & Spa.

Kandvaks kujunes JOIK Organic sari, mille iga toote tooraine ja valmimise protsess on põhjalikult kontrollitud. Mahekosmeetika, mis on puhas, põhjamaine, tõhus ja aus. Neist märksõnadest ja JOIKi O-tähest sündis sümboliks põhjamaine madal tundrapäike, mis liigub erinevates pastelsetes toonides läbi kogu sarja pakendite. JOIK Organic näohooldustooted on nüüd klaaspakendites ja kehahooldustoodete plastikpakendid on ümbertöödeldavad. Pappkarbid on valmistatud vastutustundlikult majandatud metsast pärit paberist. Puhas põhjamaine ilu nii seest kui ka väljast. Sest ausus on alati ilus.

JOIK Home & Spa sai samuti põhjaliku uuenduse. Emotsioone ja meeleolu loovate toodete lai lõhna- ja värvipalett avaldub senise JOIKi tunnusvärvi musta taustaga pakendite kirgastes ja klaarides värviringides. JOIK Home & Spa lõhnaküünlad, ruumilõhnastajad ja -parfüümid ning koduspaatooted kuuluvad samuti looduskosmeetika kategooriasse ning on vähemalt 97% looduslikku päritolu.